Microsoft’tan yeni haberler var. Copliot, Windows 11’i değiştirmeye devam ediyor.

“Windows 11 PC’lerine yeni bir Copilot tuşunu tanıtarak önemli bir adım atmaktan heyecan duyuyoruz. Bu yeni yılda, yapay zekanın sistemden silikon ve donanıma kadar Windows’a sorunsuzca entegre edileceği, daha kişisel ve akıllı bir bilişim geleceğine doğru önemli bir değişim yaşatacağız. Bu, sadece insanların bilgi işlem deneyimini basitleştirmekle kalmayacak, aynı zamanda bu deneyimi artıracak ve 2024’ü yapay zeka PC yılı yapacak.

AI inovasyonu tarafından yönlendirilen platform değişimi, teknolojiyi iş ve yaşamın her alanında kullanma şeklimizi temelde değiştirerek hızla ve güçlü bir şekilde büyümeye devam ediyor. Microsoft olarak insanları ve organizasyonları bu yeni AI çağına uyum sağlamaya ve gelişmeye teşvik etmeye kararlıyız.

Son bir yıl boyunca, bu değişimin öncüsü olduk ve Copilot ve AI’i yenilikçi bir şekilde geliştirdik. Copilot’un Bing’deki arama yöntemini yeniden tasarlamaktan, Microsoft 365 Copilot ile verimliliği artırmaya, Windows’taki Copilot ile bilgisayar üzerinde işleri nasıl halledildiğini yeniden hayal etmeye kadar geri bildirimlere kulak verdik ve her gün insanlara yardımcı olan bir deneyim oluşturmak için çaba harcadık. Aynı zamanda, AMD, Intel ve Qualcomm gibi silikon ortaklarımızdan inanılmaz bir ivme görüyoruz; hepsi, Windows PC üzerinde yeni AI deneyimlerini açan en son silikon yeniliklerini dünyaya tanıttılar. Birlikte, GPU, CPU, NPU ve bulutu bir araya getirerek yeni Windows AI deneyimlerini desteklemek için yeni sistem mimarileri oluşturuyoruz.

Geçtiğimiz yıl boyunca paylaşılan hikayelerden alınan enerjiyle doluyoruz ve Copilot’un insanları nasıl etkilediğini ve güçlendirdiğini biliyoruz. Müşterilerimiz adına sürekli olarak yenilik yapmaya devam etme kararlılığımız hiç bitmiyor.

Copilot tuşunun tanıtılması, neredeyse üç on yılın ardından Windows PC klavyesindeki ilk önemli değişimi işaret ediyor. Bu değişikliğin, insanların yapay zeka dönüşümüne daha kolay katılmasına yardımcı olacağına inanıyoruz. Copilot tuşu, Windows tuşuyla birlikte PC klavyesinin temel bir parçası haline geliyor ve basıldığında, Copilot’u Windows deneyiminde çağırmak için kullanılacak, günlük yaşamınızda Copilot’u etkinleştirmek sorunsuz hale getirilecek. Yaklaşık 30 yıl önce, Windows tuşunu PC klavyesine tanıttık ve bu dünya genelinde insanların Windows ile etkileşimde bulunmasını sağladı. Bu durumu, Windows ile olan yolculuğumuzdaki başka bir dönüşüm anı olarak görüyoruz; Copilot burada PC üzerindeki AI dünyasına giriş noktası olacak.

İlerleyen günlerde birçok yeni Windows 11 PC’sinde Copilot tuşunu görmeye başlayacaksınız. Bu yeni tuş, bu ayın ilerleyen günlerinde başlayarak ilkbaharda, gelecek Surface cihazları da dahil olmak üzere birçok cihazda kullanıma sunulacak.

Yolculuğumuzda bir sonraki adımı atmaktan heyecan duyuyoruz. Copilot’a başlamak için daha iyi bir zaman olamaz, iş fikirlerinizi şarkılara dönüştürmek, güzel resimler ve harika taslaklar oluşturmak veya PC ayarlarınızı ayarlamak olsun, Copilot iş ve yaşam için günlük AI yardımcınız olacak. Daha fazla bilgi edinmek için bu bağlantıyı ziyaret edebilir siniz.

Bu yeni yıla adım atarken, umut ve heyecanla doluyuz. Windows’u en iyi AI deneyiminin merkezi haline getirmeye devam edeceğiz. Önümüzdeki yılın olağanüstü olmaktan başka bir şey vaat etmediğini düşünüyoruz!”