Zorluk

Daimler olarak geleneksel bir veri merkezinde tutulan uygulamaların modern teknolojiler sunan Microsoft Azure alt yapısına taşınması projesindeki en büyük zorluk eski nesil uygulamaların yeni nesil bulut alt yapısı olan PaaS platformuna adapte edilmesiydi.

Strateji

Daimler’ in sahip olduğu kesintisizlik stratejisi gereği projeyi geçişlerindeki temel motivasyonumuzu taşınan her bir uygulamanın bulut ortamında kesintisiz bir şekilde hizmet vermesiydi. Bu nedenle hem kodların güncellenmesi hem platform değişikliği gibi ciddi bir geçiş öncesinde ilk olarak Test, Geliştirme, PreProd ve Prod olmak üzere 4 ayrı ortam oluşturarak bir uygulamanın prod ortama çıkmadan önce %100 çalışacağının garantisini vermek üzerine kurulu bir proje planı hazırladık.

Yaklaşım

İş ortağımızdan gelen bu istek sonrasında BIG4TR şirketler grubu içerisindeki ITStack ve Unifytech danışmanları öncelikle fayda maliyet analizi çerçevesinde en doğru platformu, olası geçiş süreci ve sonrasındaki maliyetleri, geçiş için kritik gereksinimleri, geçiş sonrasındaki bağımlılıklar, uyum ve güvenlik konularında olası senaryoları hazırlayarak müşteriye sunmuştur.

Süreç

Bu projemizde süreç yönetimi olarak proaktif bir yaklaşım benimsedik.

ITSTACK Bilişim Danışmanlığı

Sonuçlar

Hesaplanan ve gerçekleşen sonuçlar

100%

TIME MANAGEMENT

95%

ROI

95%

MORE TRAFFIC

100%

SUCCESS RATE